Dalgalar | İlk Nüsha
8635
product-template-default,single,single-product,postid-8635,woocommerce,woocommerce-page,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,vertical_menu_outside_paspartu,qode_grid_1200,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Dalgalar

90,00 

Stokta yok

Kategoriler:
Açıklama

”virginia woolf 20. yüzyılın önemli yazarlarından biridir. 1882-1941 yılları arasında yaşamış. babası leslie stephen editör ve eleştirmen. woolf hem feminist hem de modernist bir yazardır. eşi leonard woolf ile hogarth press yayınevini kurdular. woolf 1941’de intihar etti. önemli eserleri arasında a room of one’s own, three guineas, mrs dalloway, to the lighthouse, jacob’s room, between the acts sayılabilir. mrs dalloway ve to the lighthouse bilinç akışı türünün örneklerindendir. ama bence woolf’un bilinç akışı tekniğiyle yazdığı en iyi eseri dalgalar’dır.
dalgalar geleneksel roman türünden oldukça farklı bir kitaptır. olay örgüsü yoktur. romana hakim olan dalga imgesi sayesinde woolf hayat denizini sergiler bu düzyazı şeklinde yazılmış şiirinde. tüm romanı kaplayan su imgesi sayesinde okur dalgaların ritmik hareketini hisseder. roman tüm duyulara hitap etmektedir: dalgaları duyabilir, görebilir, hissedebilir, hatta tuzlu suyun kokusunu alabilirsiniz.”

 

baskı: milliyet yayınları, 1974, birinci baskı

Detaylar
BASIM YILI

1974

YAZAR

YAYINEVİ