anayurt oteli | İlk Nüsha
8539
product-template-default,single,single-product,postid-8539,woocommerce,woocommerce-page,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,vertical_menu_outside_paspartu,qode_grid_1200,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

anayurt oteli

40,00 

1 adet stokta

Kategoriler: Etiketler: ,
Açıklama

“kasabadaki anayurt oteli’nin katibi zebercet, kişilik bunalımı ve yalnızlık çekmektedir. otele gelip bir gece kalan esrarengiz kadın tekdüze geçen hayatını değiştirir. bu düşün peşinde bütün yaşamı, bastırdığı duyguları, ve sorunları ortaya çıkar. kendi odasından, gizemli kadının bıraktığı odaya taşınır. geçeleri, içinde o kadının da olduğu düşler kurmaya başlar. sonra giderek otele gelen müşterileri kabul etmemeye başlar ve en sonunda oteli dışarıya kapatır. otel kapanınca ortalıkçı kadın köyüne dönmek ister.

bir gün, zebercet aşevinde bir hayli içtikten sonra, aşevinden çıkan bir adamı takip ederek horoz döğüşlerine gider. burada tanıdığı ekrem isimli genci sinemaya götürür. aklından onu otele “atmak” geçse de, onunla vedalaşır ve otele gelir. o gece, hayatında cinselliği az da olsa yaşayabildiği tek kadın olan ortalıkçı kadın’ı isteğiyle beraber olduktan sonra boğarak öldürür.

daha sonraki günlerde kasabada amaçsızca dolaşır. bu arada kasaba adliyesinde izleyici olarak katıldığı bir duruşmada karısını öldüren sanığın yerine kendini koyarak bir iç hesaplaşma yaşar. sanığın duruşması 28 Kasım gününe ertelenir. adliyeden çıkan zebercet, ulu Park’da bir ihtiyarla sohbet eder. daha sonra yabancılaşmasına, yalnızlığına, cinayet işlemesine rağmen hala özgür olmasına dayanamaz, kendini kadının kaldığı odanın tavanına asar.”
baskı: iletişim yayınları, 1987

Detaylar
BASIM YILI

1987

YAZAR

YAYINEVİ