albaya kimseden mektup yok | İlk Nüsha
8433
product-template-default,single,single-product,postid-8433,woocommerce,woocommerce-page,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,vertical_menu_outside_paspartu,qode_grid_1200,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

albaya kimseden mektup yok

35,00 

1 adet stokta

Kategoriler:
Açıklama

“nobel ödüllü yazar babriel garcia marquez’in ilk kitaplarından biri olan albaya mektup yok, okuyucuya emekli bir albay ve eşi özelinde kişinin yaşlandıkça içine düştüğü yalnızlığı ve bunla baş etme halini marquez’in o kendine özgü üslubuyla aktarıyor. yazar bu uzun öyküsüyle bir yandan umudun insan hayatında her dem var olduğunu hissettirirken diğer yandan o dönem kolombiya’da hüküm süren baskı rejimine inceden eleştiri getiriyor.

kolombiyalı yazar gabriel garcia marquez bu kitapta da gene pek çok açıdan ele alınmış bütün bir toplum tablosuyla karşımıza çıkıyor. marquez, albay ve eşi özelinde anlattığı hayata karşı duyulan yılgınlık hissiyatı, yaşamı devam ettirmek için verilmek zorunda kalınan kararlar ve tabii arka planda işlenen sansür mekanizmasıyla ne kadar büyük bir yazar olacağının sinyallerini daha şimdiden veriyor. albaya mektup yok belki marquez’in nobel almasına neden olan kitabı değil, ama yazarın gelişim sürecini ve “büyülü gerçeklik” stilinin oturuşunu anlamak açısından önemli bir yapıt.”
baskı: cem yayınevi, 1982

Detaylar
BASIM YILI

1982

YAZAR

YAYINEVİ